MULTIKULTURALNE RADIONICE NA ENGLESKOM JEZIKU - PROJEKT AISEC-a U NAŠOJ ŠKOLI

AIESEC, varaždinski ogranak, organizirao je projekt 'World in the City' koji je uključivao dolazak volontera iz Kine i Egipta. Oni su održavali multikulturalne radionice na engleskom jeziku s ciljem upoznavanja drugih kultura i osnaživanja sporazumijevanja na engleskom jeziku. Naša je škola, kao partner u projektu, bila jedno od triju sjedišta za održavanje tih radionica. Gosti-volonteri bili su Jiang Chengze, studentica lingvistike iz Kine, i Osama Esmat, liječnik iz Egipta. Posebnu potporu radionicama pružio je naš Anglofilski klub pod vodstvom profesorice-mentorice engleskog jezika Barbare Castaldo Lajnvaš. AISEC je najveća Udruga mladih na svijetu sa središtem u Montrealu u Kanadi, koja ima slogan:  "We strive to achieve Peace and Fulfillment of Humankind's Potential", što u prijevodu glasi: Težimo postići mir i puninu ljudskog potencijala. Svi su sudionici projekta osjetili radost međukulturalnih veza i razvoja mladih. (ĐGP)

Klikom na opširnije vidi više.

objavio: Petar Rogina   datum: 11. 3. 2019.

« Travanj 2020 »