FINANCIJSKA PISMENOST

Povodom Svjetskog/Europskog tjedna novca, koji se u Hrvatskoj obilježava od 25. do 31. ožujka 2019. godine, dvoje učenika naše škole sudjelovalo je na radionici „Financijska pismenost“ koja se održala 28. ožujka 2019. u Županijskoj komori u Varaždinu. Svjetski i europski tjedan novca obilježava se kako bi se financijskim obrazovanjem unaprijedila razina financijske pismenosti te učenicima omogućilo stjecanje financijske kompetencije, nužne u svakodnevnom privatnom i poslovnom životu. Učenici su slušajući stručnjake iz područja financija upućeni na moguće rizike u preuzimanju financijskih obveza te na značaj informiranja prije donošenja financijskih odluka. Predavanja su održali: Goran Bakula iz Hanfe koji je uputio učenike na zadaću i ulogu Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga, Ksenija Kekez iz Raiffeisenbanke koja je održala izlaganje na temu „Bankarsko poslovanje i upravljanje osobnim financijama“, Irena Ravlić s temom „Investicijski fondovi“ te predstavnici iz Grawe Hrvatska d.d. koji su upoznali učenike s vrstama i važnošću osiguranja. Učenici su se educirali na području financijske pismenosti te uključili u zanimljive radionice koje su pripremili izlagači. Dio će svojih spoznaja podijeliti s drugim učenicima u našoj školi. (Ivana Buhin, mag. edukacije sociologije)

Klikom na opširnije vidi više.

objavio: Petar Rogina   datum: 2. 4. 2019.

« Travanj 2020 »