ZAVRŠNA ŠKOLSKA SVEČANOST NA KRAJU NASTAVNE 2018./2019. GODINE

U nedjelju, 16. lipnja 2019. svečanim defileom učenika završnih razreda i nastavnika i Pohvalom mudrosti koju je pročitao mag. Dejan Stanjević započela je još jedna završna školska svečanost. Pozdrav i čestitke upućene učenicima koji su uspješno završili svoje srednjoškolsko obrazovanje u ime Osnivača izrekao je mag. Bobo Marčeta, predsjednik Hrvatske konferencije. Ravnateljica Škole dr. sc. Đurđica Garvanović-Porobija iznijela je zahvale i pohvale učenicima i nastavnicima za posebne zasluge. Učenicama godine za odličan školski uspjeh i za izvanredne aktivnosti u području kolegijalnosti, izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti i humanitarnog rada proglašene su Vanessa Senicki na prijedlog Vijeća odgajatelja i Klara Zmišlja na prijedlog Nastavničkog vijeća. One su primile priznanja i nagrade od Škole i Osnivača. Priznanja su dobili i nastavnici koji su ostvarili lijepe rezultate u radu s učenicima: profesori Sanja Orešković Spiegel, Barbara Castaldo Lajnvaš, Daniela Vrban, i aktiv nastavnica i strukovnih učiteljica Zdravstvene njege. Poseban vid zahvalnosti izrečen je nastavnicima koji odlaze iz Škole dr. sc. Andriji Berniku i mr. sc. Mihaelu Bermancu za njihov oduševljen i samoprijegoran rad. Zahvalili smo i Bolnici Varaždin, posebno pomoćnici ravnatelja mag. sestrinstva Anici Sekovanić, koja se također zahvalila Školi za spremnost na suradnju i odaziv na svaku akciju koju Opća bolnica u Varaždinu organizira. Ravnateljica je zahvalila i pročelniku Odjela za prosvjetu, kulturu i sport u Varaždinskoj županiji dr. sc. Miroslavu Huđeku za dugogodišnju potporu, koji je pohvalio našu školu i istaknuo njezino zamjetno mjesto u školskom sustavu Varaždinske županije.

Radosno ozračje zahvalnosti kulminiralo je dodjelom diploma i svjedodžbi učenicima 5m razreda (s razrednicom Biljanom Hmelik, mag. sestrinstva), učenicima 4f razreda (s razrednicom Majom Rešetar, dipl. ing. kemije) i učenicima 4g razreda (s razrednicom Martinom Matišić, mag. edukacije filozofije). Umjetnički program doprinio je osjećaju uspjeha, radosti i zahvalnosti. Glazbene izvedbe realizirale su u duetima i solo nastupu Kristina Sabo, Grace Boughner, Anja i Suzana Garvanović te Lorena Kolmačić. Školski vokalno-instrumentalni sastav pod vodstvom odgajatelja Petra Crnogorca, mag edukacije engleskog jezika, također je izveo prikladnu skladbu, a posebnu je osjećajnost unio recital naših voditelja i suradnika Pjesničke škole u prirodi pjesnika prof. dr. sc. Krešimira Bagića, Ljubice Ribić, Milana Novaka i Nenada Slukića. Zahvalnošću učenika nastavnicima i roditeljima, koji su ispunili dvoranu zajedno s ostalim članovima obitelji i prijateljima ova je svečanost bila vibrantno iskustvo na kraju još jedne nastavne godine, iskustvo Božjeg blagoslova. (ĐGP)

objavio: Petar Rogina   datum: 1. 7. 2019.

« Studeni 2019 »